Resultater

Resultater

2019


MOT+18 A (4 spillere - doubler) Pulje 7181 (SØN-BL)

Kampe for Lundtoft IF 1

Tid       Hjemmehold      Udehold        pillested    Resultat Point


28.10.19  Lundtoft IF 1   Hammelev 2     Kliplevhal   2 - 4    1 - 2

13.11.19  Lysabild T. 2   Lundtoft IF 1  Sydalshal    5 - 1    3 - 0

18.11.19  Lundtoft IF 1   Bov 1          Kliplevhal   0 - 6    0 - 3

09.12.19  Hjodkær 1       Lundtoft IF 1  Hjordkjær    3 - 3    1 - 1 

27.01.20  Bov 1           Lundtoft IF 1  Grænsehal    5 - 1    3 - 0

06.02.20  Hammelev 2      Lundoft IF 1   Hammelev     5 - 1    3 - 0

17.02.20  Lundtoft IF 1   Lysabild T. 2  Kliplevhal   2 - 4    1 - 2

02.03.20  Lundtoft IF 1   Hjordkær 1     Kliplevhal   4 - 2    2 - 1


MOT+18 B (4 spillere - doubler) Pulje 7182 (SØN-BL)

Kampe for Lundtoft IF 2

Tid       Hjemmehold         Udehold       Spillested   Resultat Point                                           

24‑10‑19  Kværs/Tørsbøl IF 1 Lundtoft IF 2  Kværs       6-0      3-0

11‑11‑19  Lundtoft IF 2      Lysabild 3     Kliplev     0-6      0-3 

13‑11‑19  Hjordkær 2         Lundtoft IF 2  Hjordkær    6-0      3-0

25‑11‑20  Lundtoft IF 2      Augustenborg 1 Kliplev     2-4      1-2 

04‑12‑19  Lysabild 4         Lundtoft IF 2  Sydals      6-0      3-0 

13‑01‑20  Lundtoft IF 2      BC 80 1        Kliplev     0-6      0-3

20‑01‑20  Lundtoft IF 2      Bov 2          Kliplev     0-6      0-3 

03‑02‑20  Dybbøl 1           Lundtoft IF 2  Dybbøl      5-1      3-0


MOT+18 C (4 spillere - doubler) Pulje 7183 SØN BL

Kampe for Lundtoft IF 3

Tid       Hjemmehold          Udehold        Spillested   Resultat Point  

                                               

24‑10‑19  Ulkebøl 1           Lundtoft IF 3  Kløvermark   1-5      0-3

21‑10‑19  Jels 1              Lundtoft IF 3  Jels Hallen  6-0      3-0

07‑11‑19  Lundtoft IF 3       Rødekro 2      Felsted      0-6      0-3

14‑11‑19  Lundtoft IF         Augustenborg 2 Felsted      5-1      3-0

09‑01‑20  Lundtoft IF 3       Ulkebøl 1      Felsted      2-4      1-2

23‑01‑20  Lundtoft IF 3       Jels 1         Felsted      0-6      0-3

29‑01‑20  Rødekro 2           Lundtoft IF 3  Rødekro      4-2      2-1  

26‑02‑20  Augustenborg 2      Lundtoft IF 3  Augustenborg 3-3      1-1  

05‑03‑20  Lundtoft IF 3       Lysabild 5     Felsted­hallen

2019


Elite

Danmarks Mester: Sv. Åge Slothuus/Niels Åge Uttrup


A-Rækken:        HS: Kjeld Clausen


Klubmestereskaber 2019

Herre single:    1. Lasse Pertersen

                 2. Allan Højlund

Herre Double:    1. Lasse Petersen/Kay Nothlev

                 2. Allan Højlund/Carsten Christensen

C-Rækken:

Herre Double:    1. Dion Jensen/Lars Lausen

                 2. Jan Christensen/Jøregen Hertz

Dame Double:     1. Gitte Hye/Pia Frees

                 2. Sabine Schubert/Lone Hertz

Mix Double:      1. Gitte Hye/Lars Lausen

                 2. Sabine Schubert/Jøren Hertz


                 23 deltagere.



 

2018


Elite:

Danmars mester Herredouble: Sv. Åge Slothuus/Niels Åge Uttrup

Europa mesterskab: Bronze:  Sv. Åge Slothuus/Niels Åge Uttrup 


U 13:

       Herresingle:  1. Emil Hye

                     2. Tobias Marcimak

A-rækken:

       Herresingle:  1. Lasse Petersen

                     2. Morten Møller

       Herredouble:  1. Lasse Petersen/Sv. Åge Slothuus

                     2. Morten Møller/Kjeld Clausen

B-rækken:

       Herredouble   1. Bjarne Christensen/Peter Andersen

                     2. Carsten Christensen/Ole Kristiansen

C-rækken

        Mix double:  1. Heidi Schou/Jørgen Hertz

                     2. Lone Christensen/Lars Lausen

        Damedouble:  1. Heidi Schou/Pia Frees

                     2. Gitte Hye/Lone Christensen

        Herredouble: 1. Patrick Dåbeck/Henrik Christiansen

                     2. Finn Nissen/Hans Chr. Hansen

       40 deltagere 

2017


A-Rækken :

Herresingle: Lasse Petersen             

Herredouble: Lasse Petersen/Peter Andersen                                                                                   


C-Rækken :                                                 

Mixdouble: Heidi Schou / Jørgen Hertz                                                 

Herredouble: Jørgen Hertz / Torben Østerballe   


Ungdom:

U15 Herresingle: Casper Vinther

U15 Herredouble: Malene Hansen / Christoffer Kock


2016


A-Rækken :

Herresingle: Lasse Petersen             

Herredouble: Lasse Petersen/Bjørn Jensen     

Mixdouble: Bjarne Soll/Malene Okholm                                                                                   


C-Rækken :

Herresingle: Kenneth Johannsen                                                   

Mixdouble: Dorte Alnor / Per Alnor                                                     

Herredouble: Ricky Petersen / Jan Christensen     


Ungdom:

U11 Damesingle: Malene Hansen

U11 Herresingle: Casper Vinther

U13 Damesingle: Dagmar Larsen

U13 Herredouble: Mads Paulsen / Christoph Hansen

U13 Mixdouble: Dagmar Larsen / Christian O. Nielsen

U15 Herresingle: Mads Paulsen

Årets spiller

Kåret til "årets" spiller i løbet af årene.


2018 - 2019: Kay Nothlev

2017 - 2018: Peter Andersen

2016 - 2017 : Morten Møller

Ungdom: Jens Peter Sørensen

2015 - 2016 : Fedder Asmussen

2014 - 2015 : Kay Nothlev

2013 - 2014 : Jens Nielsen

2012 - 2013 : Lone Hertz

2011 - 2012 : Svend Aage Slothuus

2010 - 2011 : Rita Brix

2009 - 2010 : Kay Nothlev

2008 - 2009 : Svend Aage Slothuus

2007 - 2008 : Rasmus Hein

2006 - 2007 : Kjeld Clausen

2004 - 2005 : ???

2003 - 2004 : Anders Michaelsen

2002 - 2003 : Djohn Rosser

2001 - 2002 : Christian Haugaard

2000 - 2001 : Jytte Schneider

1999 - 2000 : Ole Kristiansen

1998 - 1999 :  Allan Schmidt

1997 - 1998 : Jane Jørgensen

1996 - 1997 : Sørsen Slothuus

1995 - 1996 : Jane Jørgensen

1994 - 1995 : Torben Ravn


2015


A-Rækken :

Herresingle: Lasse Petersen     

Damesingle: Malene Okholm         

Herredouble: Lasse Petersen/Kjeld Clausen         

Mixdouble: Bjarne Soll/Malene Okholm                                                 


B-Rækken :

Herresingle: Jens Nielsen                                                                       

Herredouble: Carsten Christensen/Djohn Rosser                                 


C-Rækken :

Damedouble: Heidi Schou/Pia Frees                                                       

Mixdouble: Heidi Schou/Lars Hansen                                                       

Herredouble: Hans Chr. Hansen/Finn Nissen 

Betal via mobilpay

til 71967

Lundtoft IF  Badminton

2014


A-rækken :

Herresingle: Lasse Petersen 

Herredouble: Kjeld Clausen/Allan Højlund 

Damedouble: Helen Schultz/Lone Jeppesen   

Mixdouble: Carsten Christensen/Helen Schultz 

B-rækken:

Herredouble: Carsten Jeppesen/Bjørn Jensen

C-rækken:

Herredouble: Hans Chr. Hansen/Finn Nissen   

Damedouble: Pia Jensen/Heidi Schou 

Mixdouble: Hans Chr. Hansen/Helle Lausen